Systemy informatyczne dla firm


Wraz z rozwojem firmy, coraz trudniej jest zapanować nad obiegiem dokumentów, utrzymaniem kontaktu z klientami oraz pracownikami. Jednocześnie, sprawna wymiana informacji jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Tworzenie dokumentów, wykonywanie zestawień, obliczanie kosztów, kontakt z klientami ... to tylko namiastka czynności jakie wykonuje niemal każda firma. Zapewne zastanawiałeś się kiedyś czy takich codziennych czynności nie można uprościć, aby zajmowały mniej czasu lub wręcz wykonywały się same.

Odpowiedzią na to pytanie są dedykowane systemy informatyczne dla firm. Słowo "dedykowane" zostało celowo wyróżnione, ponieważ tylko system stworzony specjalnie dla Ciebie może spełnić wszystkie twoje oczekiwania oraz usprawnić Twoją pracę. Największą zaletą oprogramowania dedykowanego jest fakt, że jest ono "szyte na miarę". Innymi słowy - działają i wyglądają dokładnie tak jak chcesz. Dzięki tego typu rozwiązaniom jesteś w stanie maksymalnie zautomatyzować pracę firmy zyskując przy tym czas, który możesz wykorzystać na jej rozwój.

Dla kogo przeznaczone jest oprogramowanie dedykowane?

Najczęściej dla firm, niezależnie od ich wielkości. Oprogramowanie dedykowane jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla jednoosobowych jak i bardzo dużych przedsiębiorstw. Przykładowe funkcjonalności aplikacji dedykowanych mogą obejmować:

  • Generowanie dokumentów
  • Tworzenie umów oraz obliczanie wypłat dla pracowników
  • Przechowywanie danych kontaktowych do kontrahentów
  • Statystyki sprzedaży
  • Panele dla klientów
  • Moduły zarządzania stronami internetowymi
  • itd.

Wymienione powyżej pozycje stanowią jedynie przykład. Istotą jest to, aby wybrać potrzebne funkcjonalności w zależności od Twoich oczekiwań.

Proces tworzenia systemu firmowego

1. Rozmowa

Tworzenie aplikacji zawsze zaczynamy od rozmowy. Jest to niemal najistotniejsza część całego procesu ponieważ kształtuje się tutaj wizja systemu, który będziemy tworzyć. Podczas rozmowy chcemy poznać w jaki sposób pracuje Twoja firma, na jakich czynnościach spędzasz najwięcej czasu oraz co jest dla Ciebie najbardziej uciążliwe, aż w końcu - co według Ciebie powinna "robić" Twoja firmowa aplikacja.

2. Specyfikacja i umowa

Na podstawie uzyskanych podczas rozmowy informacji, tworzymy i konsultujemy z Tobą specyfikację techniczną. Innymi słowy, spisujemy całą funkcjonalność aplikacji oraz proponujemy wycenę. Jeśli specyfikacja i wycena zostanie przez Ciebie zaakceptowana, podpisujemy umowę i zabieramy się do pracy.

3. Tworzenie aplikacji

Podczas tego etapu, programiści wykonują system na podstawie ustalonej wcześniej specyfikacji. Tworzone są tutaj wszystkie funkcjonalności, wykonywane są test funkcjonalne oraz bezpieczeństwa, tworzona jest również szata graficzna aplikacji. W czasie trwania tego etapu, przesyłamy do Ciebie cyklicznie postępy prac z możliwością przetestowania poszczególnych modułów systemu, konsultując ich działanie.

4. Weryfikacja i oddanie projektu

Wysyłamy Tobie wykonaną aplikację. Dajemy Ci czas na spokojne zapoznanie się z jej strukturą oraz przetestowanie w Twojej firmie.

Przykładowe realizacje systemów firmowych